Янко Неделчев пя пред 35000

Народният певец Янко Неделчев пя пред 35 000 екзалтирани зрители на стадион “Васил Левски” при финалния мач за Купата на България. “Армейците” спечелиха с 1:0 финала срещу “Монтана” и за 20-и път в своята история вдигнаха трофея. На полувремето популярният народен певец, придружен от танцова формация “Пиринска младост”, изпълни три от най-популярните песни от своя репертоар. Победното попадение бе реализирано още в 12-ата минута и публиката прие фолклорния спектакъл като начало на тържествата за победата на своя отбор.

Янко Неделчев започна с емблематичната си песен “Пушка пукна” и продължи с китката “Костадине, мили сине”/”Разложките ергени” и трите включени в албума му “Пушка пукна”. Онова което знаят приятелите на певеца е, че той е запален почитател на футболен клуб ЦСКА, при това още от детските си години. Нещо повече, той е и сред най-редовните зрители на столичните мачове на “Армейците”. Синът на певеца Стоил, който е на 15 години, споделя увлечението на баща си и също е почитател на ЦСКА. Популярният изпълнител не за първи път пее на националния стадион “Васил Левски”. Преди пет години Янко Неделчев пя на финала за Купата на България пред 19 000 зрители. Тогава Червеният тим също спечели ценния трофей. Съвсем основателно в червената агитка вече вярват, че песните на Янко Неделчев носят късмет на техния отбор.